SU201M-C15 | UL489 MCB 1P C 15A 480/277, Number Of Poles: 1, Trip Type: C, Amperage Rating: 15, Voltage Rating: (277 V AC) / (48 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489
ABB Electrification
No reviews yet Write a Review
SKU:
SU201M-C15
Condition:
New
Width:
3.11 (in)
Height:
4.57 (in)
Depth:
0.98 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
UL489 MCB 1P C 15A 480/277, Number Of Poles: 1, Trip Type: C, Amperage Rating: 15, Voltage Rating: (277 V AC) / (48 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489 View full description
4 people looking at this.
Width:
3.11 (in)
Height:
4.57 (in)
Depth:
0.98 (in)
Data Sheet:
Number Of Poles:
1
Trip Type:
C
Amperage Rating:
15
Voltage Rating:
(277 V AC) / (48 V DC)