ST202M-D20 | MCB ST200M 2P D 20A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: D, Amperage Rating: 20, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC)
SKU:
ST202M-D20
Calculated at Checkout
MCB ST200M 2P D 20A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: D, Amperage Rating: 20, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC) View full description
20 people looking at this.
Interrupt Rating:
(240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA
Trip Type:
D
Amperage Rating:
20
Voltage Rating:
(240 V AC) / (125 V DC)