067UDC300BACRA | Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 67mm Frame, 32.75 lb-in Cont. Stall Torque, 3000RP
SKU:
067UDC300BACRA
Width:
7.99 (in)
Calculated at Checkout
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 67mm Frame, 32.75 lb-in Cont. Stall Torque, 3000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder View full description
30 people looking at this.
Description
Control Techniques 067UDC300BACRA
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 67mm Frame, 32.75 lb-in Cont. Stall Torque, 3000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder
Width:
7.99 (in)
Current:
2.2 Amps
Frame:
67 mm
HorsePower:
1.47 HP
Kilowatt:
1.1 kW