089UDB600BACAA | Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 48.7 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM
SKU:
089UDB600BACAA
Width:
7.48 (in)
Calculated at Checkout
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 48.7 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder View full description
25 people looking at this.
Description
Control Techniques 089UDB600BACAA
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 48.7 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder
Width:
7.48 (in)
Current:
4.8 Amps
Frame:
89 mm
HorsePower:
3.22 HP
Kilowatt:
2.4 kW