089UDC600BACAA | Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 70.8 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM
SKU:
089UDC600BACAA
Width:
8.66 (in)
Calculated at Checkout
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 70.8 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder View full description
41 people looking at this.
Description
Control Techniques 089UDC600BACAA
Unimotor HD Servo Motor, 460VAC, 89mm Frame, 70.8 lb-in Cont. Stall Torque, 6000RPM Max Speed, Connectorized, Incremental Encoder
Width:
8.66 (in)
Current:
6.3 Amps
Frame:
89 mm
HorsePower:
4.16 HP
Kilowatt:
3.1 kW