F202A-40/0.03 110V | F202 40A 30MA 110V
SKU:
F202A-40/0.03 110V
Calculated at Checkout
F202 40A 30MA 110V View full description
41 people looking at this.
Description
ABB Electrification F202A-40/0.03 110V
F202 40A 30MA 110V, The RCCBs F200 series assures protection against the effects of sinusoidal alternating and direct pulsating earth fault currents, protection, against indirects contacts and additional protection against direct (with sensitivity = 30 mA) contacts. Applications: residential, commercial, industrial. This particular serias has the minimum operating voltage of test buttom 0f 110V and it is suitable for application at 230V.
F202A-40/0.03 110V 360°