ST202M-B15 | MCB ST200M 2P B 15A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: B, Amperage Rating: 15, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC)
ABB Electrification
No reviews yet Write a Review
SKU:
ST202M-B15
Condition:
New
Width:
3.46 (in)
Height:
2.72 (in)
Depth:
1.38 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
MCB ST200M 2P B 15A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: B, Amperage Rating: 15, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC) View full description
42 people looking at this.
Width:
3.46 (in)
Height:
2.72 (in)
Depth:
1.38 (in)
Data Sheet:
Number Of Poles:
2
Interrupt Rating:
(240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 10 kA / (125 V DC) 10 kA
Trip Type:
B
Amperage Rating:
15
Voltage Rating:
(240 V AC) / (125 V DC)