ST202M-K60 | MCB ST200M 2P K 60A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 5 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: K, Amperage Rating: 60, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC)
SKU:
ST202M-K60
Calculated at Checkout
MCB ST200M 2P K 60A UL1077, Number Of Poles: 2, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 5 kA / (125 V DC) 10 kA, Trip Type: K, Amperage Rating: 60, Voltage Rating: (240 V AC) / (125 V DC) View full description
Interrupt Rating:
(240 V AC) 10 kA / (480Y / 277 VAC) 5 kA / (125 V DC) 10 kA
Trip Type:
K
Amperage Rating:
60
Voltage Rating:
(240 V AC) / (125 V DC)