SU202M-K0.3 | UL489 MCB 2P K 0.3A 480/277, Number Of Poles: 2, Trip Type: K, Amperage Rating: 0.3, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489
ABB Electrification
No reviews yet Write a Review
SKU:
SU202M-K0.3
Condition:
New
Width:
3.27 (in)
Height:
4.72 (in)
Depth:
2.24 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
UL489 MCB 2P K 0.3A 480/277, Number Of Poles: 2, Trip Type: K, Amperage Rating: 0.3, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489 View full description
4 people looking at this.
Width:
3.27 (in)
Height:
4.72 (in)
Depth:
2.24 (in)
Data Sheet:
Number Of Poles:
2
Trip Type:
K
Amperage Rating:
0.3
Voltage Rating:
(480Y / 277 V AC) / (96 V DC)