SU202M-K16 | UL489 MCB 2P K 16A 480/277, Number Of Poles: 2, Trip Type: K, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489
SKU:
SU202M-K16
Calculated at Checkout
UL489 MCB 2P K 16A 480/277, Number Of Poles: 2, Trip Type: K, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489 View full description
41 people looking at this.
Trip Type:
K
Amperage Rating:
16
Voltage Rating:
(480Y / 277 V AC) / (96 V DC)