SU203M-C16 | UL489 MCB 3P C 16A 480/277, Number Of Poles: 3, Trip Type: C, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489
ABB Electrification
No reviews yet Write a Review
SKU:
SU203M-C16
Condition:
New
Width:
3.23 (in)
Height:
7.52 (in)
Depth:
4.76 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
UL489 MCB 3P C 16A 480/277, Number Of Poles: 3, Trip Type: C, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489 View full description
10 people looking at this.
Width:
3.23 (in)
Height:
7.52 (in)
Depth:
4.76 (in)
Data Sheet:
Number Of Poles:
3
Trip Type:
C
Amperage Rating:
16
Voltage Rating:
(480Y / 277 V AC) / (96 V DC)