SU204M-C16 | UL489 MCB 4P C 16A 480/277, Number Of Poles: 4, Trip Type: C, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489
SKU:
SU204M-C16
Calculated at Checkout
UL489 MCB 4P C 16A 480/277, Number Of Poles: 4, Trip Type: C, Amperage Rating: 16, Voltage Rating: (480Y / 277 V AC) / (96 V DC), Standard: CSA 22.2 No. 5 / IEC/EN 60947-2 / UL 489 View full description
23 people looking at this.
Trip Type:
C
Amperage Rating:
16
Voltage Rating:
(480Y / 277 V AC) / (96 V DC)