M700-03200106A10101AB100 | Unidrive M700, Ethernet, No Keypad, 230VAC, ND: 12.7A (3HP), HD: 10.6A (3
Control Techniques
No reviews yet Write a Review
SKU:
M700-03200106A10101AB100
Condition:
New
Width:
7.90 (in)
Height:
3.30 (in)
Depth:
15.00 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
Control Techniques M700-03200106A10101AB100 | Unidrive M700, Ethernet, No Keypad, 230VAC, ND: 12.7A (3HP), HD: 10.6A (3) View full description
16 people looking at this.
Description
Control Techniques M700-03200106A10101AB100
Unidrive M700, Ethernet, No Keypad, 230VAC, ND: 12.7A (3HP), HD: 10.6A (3)
Docs/Downloads
User Guide
Quick Start Guide
Install Guide
Accessories
Options
Brochure
Videos
Control Techniques Videos
Carolina Motion Controls Videos
Control Techniques Drives for Automation
Extra Information
Brand:
Control Techniques
Width:
7.90 (in)
Height:
3.30 (in)
Depth:
15.00 (in)
Product Type:
Unidrive M700
Current:
10.6 Amps
Frame:
03 Frame
HorsePower:
3 HP
Kilowatt:
2.2 kW