ST201M-D50 | MCB ST200M 1P D 50A UL1077, Number Of Poles: 1, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (277 V AC) 5 kA / (60 V DC) 10 kA, Trip Type: D, Amperage Rating: 50, Voltage Rating: (240 V AC) / (277 V AC) / (60 V DC)
ABB Electrification
No reviews yet Write a Review
SKU:
ST201M-D50
Condition:
New
Width:
3.46 (in)
Height:
2.72 (in)
Depth:
0.69 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
MCB ST200M 1P D 50A UL1077, Number Of Poles: 1, Interrupt Rating: (240 V AC) 10 kA / (277 V AC) 5 kA / (60 V DC) 10 kA, Trip Type: D, Amperage Rating: 50, Voltage Rating: (240 V AC) / (277 V AC) / (60 V DC) View full description
34 people looking at this.
Width:
3.46 (in)
Height:
2.72 (in)
Depth:
0.69 (in)
Data Sheet:
Number Of Poles:
1
Interrupt Rating:
(240 V AC) 10 kA / (277 V AC) 5 kA / (60 V DC) 10 kA
Trip Type:
D
Amperage Rating:
50
Voltage Rating:
(240 V AC) / (277 V AC) / (60 V DC)